Питання, що часто ставляться

From Nxt Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page FAQ and the translation is 100% complete.

Other languages:
Deutsch • ‎Ελληνικά • ‎English • ‎español • ‎suomi • ‎français • ‎italiano • ‎Nederlands • ‎português do Brasil • ‎русский • ‎українська • ‎中文(简体)‎

Contents

См також: Часті проблеми і їх рішення

Основні питання Nxt

Де я можу дізнатися про термінологію Nxt?

У нас є чудовий глосарій тут же на Wiki. Якщо прочитаєте усе що там написане, ви отримаєте чудовий обсяг знань об Nxt і розуміння термінології Nxt.

Nxt централізована система?

Ні! Nxt blockchain повністю децентрализован, як і усі його функції.

Співтовариство розробників доки ще не дуже велике, і деякі програми, які будуються використовуючи платформу Nxt, створюються одиничними розробниками або нечисленними командами. Тому в моделі децентралізації є деякі вузькі місця. Проте, співтовариство Nxt намагається максимально використати принципи децентралізації

Стратегічними ініціативами, підтримкою і проектними фондами управляють три обрані комітети:

 • Комітет з Інфраструктури
 • Комітет з Технічного розвитку
 • Маркетинговий Комітет

Крім того, будь-який член співтовариства може на сторінці опублікувати свою пропозицію по поліпшенню Nxt, щоб запропонувати ввести нові функції і властивості платформи Nxt або поліпшити вже наявні.


Існує тестова/випробувальна мережа Nxt?

Так! Декілька розробників і тестерів управляють вузлами, які знаходяться в окремій "тестовій/випробувальній" мережі. Ця мережа іноді перезавантажується, коли нові опції додаються для тестування. Ви можете створити акаунт в тестовій мережі за допомогою testnet веб-клієнта wesleyh, і потім відправитися на форум, щоб попросити деяку кількість testNXT. Створюючи НОВІ рахунки для використання в testnet - НЕ використовують той же номер рахунку, який використовуєте в головній мережі. Це врятує від безладу і узабезпечить вас.


Міфи і непорозуміння

Nxt це шахрайство, оскільки усі монети NXT були намайнены заздалегідь

По-перше, важливо знати, що Nxt - це 100% Proof-of-Stake (PoS) криптовалюта. Усі монети такої криптовалюты зобов'язані бути емітовані в генезис блоці. Інакше PoS необхідно доповнювати якимсь різновидом Proof-of-Work для того, щоб запобігти атакам на мережу. Творець Nxt хотів 100% PoS криптоплатформу, тому додавання PoW не було бажаним. По-друге, саме вираження "намайнены заздалегідь" невірне, тому, що монети NXT взагалі не майнятся. Первинні акціонери Nxt перераховували биткоины для створення первинного розподілу 1-го мільярда монет, представленого в генезис блоці, і ці монети були розподілені між цими акціонерами. Очікується, що акціонери поширюватимуть монети у вигляді пожертвувань, "нагород" за роботу сообщетсва на Nxt (підтримка, переклади, документація, софтвер і так далі) Навіть творець Nxt (BCNxt) перераховував биткоины. Монети не були згенеровані ні з чого! По-третє, створення генезис блоку було повністю публічним, і усі початкові аккаунти з емітованими NXT відомі, дивися https ://bitcointalk.org/index.php?topic=303898.msg3652710#msg3652710

Якщо нові NXT не добуваються, як тоді підтримується безпека мережі Nxt?

Nxt - це чисто Proof-of-Stake (PoS) валюта. Користувачі розраховують блоки, і підтримують безпеку мережі шляхом запуску нересурсоємного клієнта на будь-якому комп'ютері (навіть на Windows XP). За цю роботу користувачі нагороджуються монетами NXT з транзакційних зборів. На додаток, "Прозорий Майнинг" в Nxt каратиме ті, що не беруть участь в майнинге аккаунти тимчасовим позбавленням їх здобичі транзакційних зборів.

Якщо усі монети вже емітовані, хіба це не робить первинних акціонерів дуже багатими?

Потенційно, так. Проте, первинні акціонери Nxt робили свої биткоинные початкові вкладення без всяких гарантій повернення вкладених інвестицій.

Хіба початковий розподіл NXT серед приблизно 75-ти акціонерів не означає централізацію?

Більшість початкових акціонерів розподілили монети шляхом пожертвувань, нагород за розробки і просування, через біржі т.д. Детальніше див. наступну секцію. У Биткойне ж і через п'ять років після старту половина усіх монет належить приблизно 900 власникам (source ).

Початкові акціонери коплять свої монети

Генезис блок містить 73 транзакції, що розподілила усі 1 мільярд Nxt серед початкових акціонерів системи. Щоденний аналіз балансів їх рахунків, проведений wesleyh, показує, що баланси значно зменшилися:

 • 24 листопада 2013: 1,000,000,000
 • 1 грудня 2013: 622,209,864
 • 8 грудня 2013: 406,016,313
 • 15 грудня 2013: 305,742,843
 • 22 грудня 2013: 265,220,001
 • 29 грудня 2013: 248,241,416
 • 5 січня 2014: 148,913,050
 • 6 січня 2014: 139,681,005
 • 22 травня 2014: 87,568,627

Можливо, що монети були просто переміщені між рахунками, і їх все ще "тримають" початкові акціонери. Проте, багато акціонерів активно просували розвиток Nxt, надаючи пожертвування і щедрі подарунки програмістам, відладчикам, перекладачам і іншим. Деталі деяких пожертвувань можна подивитися в цій таблиці Google і в цій темі обговорення пожертвувань початкових акціонерів на форумі nextcoin.org.

Питання про валюту

Наскільки ділимий Nxt?

Починаючи з блоку 134,000 NXT ділиться до восьми десяткових розрядів. NQT або nxtQuant, є тимчасовим ім'ям, яке відповідає 0.00000001 NXT (чи 10^-8 в математичному скороченні).

Чому комісії за транзакції такі високі?

Нині вартість будь-якої дії, як мінімум 1 nxt, будь то відправка Nxt, реєстрація аліаса або відправка довільного повідомлення. Комісії за транзакції потрібні, тому що не створюватиметься нових nxt; винагороди, форжерами, що заробляються, повністю виникають з транзакцій. Форжерам треба отримувати винагороду як стимул за те, що вони тримають запущеними свої ноды і хэшируют нові транзакції у блокчейн, таким чином забезпечуючи безпеку мережі.

Nxt все ще знаходиться в дитячому періоді. Ще трохи користувачів, функціонал все ще реалізується. Тому число транзакцій в день все ще мале, але росте. Оскільки число транзакцій, і ціна Nxt ростуть, комісії за транзакції знижуватимуться до такої міри, щоб зберегти розумну вартість транзакції, при цьому все ще достатню для винагороди форжеров.

Де я можу знайти графіки ціни Nxt?

Ви можете проглянути "живий" графік зміни цін NXT/BTC bitcoinwisdom.org, для побудови графіків використовуються дані з біржі BTER. Інші графіки цін NXT/BTC доступні на cryptocoincharts.info, який забезпечує візуалізацію цін на біржі DGEX. Ви також можете відвідати NXTPrice щоб подивитися поточні цін NXT в USD, і NXT2BTC для перегляду поточних цін обміну NXT в перерахунку на BTC

Програмне забезпечення

У чому різниця між Nxt сервером і Nxt клієнтом?

Сервер Nxt - це програма, яка реалізує основні функції Nxt. Коли ми говоримо про те, що виходить "версія Nxt 1.1.2", ми говоримо про сервер. Він написаний на Java і запускається в інтерфейсі командного рядка. Клієнт Nxt має веб-інтерфейс, який ви використовуєте, коли взаємодієте з Nxt по адресах https://127.0.0.1:7876/ (чи https://localhost:7876/). Розробники продовжують роботу над новими клієнтами для усіх платформ (включаючи мобільні платформи) Ймовірно, усі нові клієнти також включатимуть основне серверне програмне забезпечення, що дозволить вам легко встановити Nxt і працювати з ним.

Чи буде установка і використання програмного забезпечення простою ?

Спочатку, коли програмне забезпечення Nxt знаходилося у стадії ранньої розробки, воно дійсно було дещо складним для середнього користувача в установці і в роботі. Але ці часи минули. На сьогодні, порядок дій з установки програмного забезпечення ядра Nxt став дуже простим, з версії 1.0.0 з'явився красивий, зручний для користувача інтерфейс, і вам дається клієнт який запускається одним кликом для Windows і Mac. Якщо Ви потребуєте допомоги, щоб викачати і настроїти програмне забезпечення ядра Nxt, працююче на Вашій машині, звернетеся до цього розділу Завантаження і інструкція по інсталяції.

Якщо ви хочете ознайомитися з усіма доступними Nxt клієнтами що розробляються співтовариством і вибрати той, який вам сподобається більше, відвідайте http://nxtclients.org/

Як мені видалити Nxt?

Видалити Nxt з вашої системи дуже просто. Просто зупиніть сервер Nxt (зазвичай закриттям вашого вікна терміналу, де запущений сервер; також можна перевірити монітор активності/диспетчер завдань і вручну убити процес "java"), потім видалите каталог "nxt" з вашого комп'ютера.

Де я можу отримати початковий код?

Повний початковий код Nxt знаходиться тут. За умовчанням, це посилання відобразить "основну" гілку коду, але ви можете також перейти в гілку "development".

Гаманець, аккаунти і баланс аккаунтів

Де мій гаманець?

У Nxt, на відміну від Биткойн або інших альтернативних койнов, немає локального гаманця. Якщо бути точнішим, Nxt використовує "brain wallet" ("гаманець в мозку"), що говорить про те, що гаманці децентрализованы і зберігаються в мережі. Коли ви створюєте аккаунт Nxt, ваша секретна парольна фраза використовується для створення номера аккаунта. Як тільки номер аккаунта згенерований, ви можете його розблоковувати і увійти до нього, використовуючи вашу парольну фразу на будь-якому запущеному Nxt вузлі.

Я тільки що створив аккаунт, але не бачу його в blockchain explorer ! Чому?

Відразу ж, як ви розблоковуєте аккаунт за допомогою секретної парольної фрази, аккаунт буде створений, якщо він вже не існує. Але до тих пір, поки ви не зробите транзакцію відправки засобів на ваш рахунок, він не буде видний в blockchain (чи blockchain explorer). Це викликано тим, що blockchain - запис транзакцій, а не облікових записів. Перешліть декілька Nxt у ваш аккаунт, і перевірте blockchain ще раз. Як тільки транзакція буде підтверджена(що займе менше хвилини), ваш аккаунт стане видимим.

Чи можливо отримати доступ до одного і тому ж рахунку більше, ніж одним паролем?

Існує 1077 номерів рахунків, доступних в Nxt, але можливих паролів значно більше, так що очевидне питання, можливо або ні отримати доступ до одного і тому ж рахунку за допомогою більше, ніж одного пароля.

Відповідь "ні", як тільки ви зробили першу транзакцію з вашого аккаунта. Ось чому: доки немає операцій (витікаючих) з рахунком, вона не забезпечена відкритим ключем. Як тільки перша операція проведена, генерується 256-бітовий відкритий ключ для аккаунта. Як тільки це станеться - ваш аккаунт захищений. У дуже окремих випадках, можливо, що хтось вводить пароль, який згенерує той же 64-бітовий номер рахунку як і існуючий, але програмне забезпечення не дозволить використати такий пароль і попросить, щоб вибрали інший.

Чи доступний мій гаманець з іншого комп'ютера?

Так! У Nxt немає файлу гаманця, тому що усі рахунки зберігаються в мережі. Це називається "brain wallet" ("гаманець в мозку"). Це означає, що ваш рахунок доступний звідки завгодно... але також надає особливе значення важливості використання складної парольної фрази, оскільки парольна фраза це єдине, що захищає ваші монети від доступу інших осіб. З причин безпеки рекомендується заходити в Nxt програму тільки коли вона запущена локально. Це допоможе усунути можливість перехоплення і отримання кимось вашого пароля до аккаунта.

Можу я роздрукувати гаманець на папері, як для гаманця Биткойна?

Ні. Єдиний гаманець Nxt - це сама мережа -- усі аккаунти зберігаються там. Єдина річ, яку вам треба захищати, - це ваш приватний ключ, який також є вашою парольною фразою.

Можливо зберігати Nxt в оффлайне?

Усі Nxt токены/монети зберігаються в мережі, але можливо створити обліковий запис "оффлайн", яка захищена 256-розрядним відкритим ключем і не представляє Вашого закритого ключа мережі. Інструкція як це зробити ви можете знайти в цьому посту на форумі nextcoin.org.

Чи дозволяють монети, перекладені на біржі, заробляти мені Nxt шляхом форжинга?

Ні. У бірж, які підтримують Nxt, є свої власні рахунки для внутрішніх розрахунків, і Ви повинні передати свої Nxt біржі на ці рахунки, щоб мати можливість ними торгувати. В результаті біржа може використати ваші засоби для форжинга, але Ви не можете.

Можливо, що деякі біржі можуть реалізувати функцію Аренда Аккаунта, щоб повертати заробіток з "оренди" монети, їх користувачам.

Як мені отримати перші Nxt монети?

Є декілька шляхів щоб отримати ваші перші Nxt монети!

 • Внесіть свій вклад в співтовариство! Є багато роботи, яку треба зробити, щоб допомогти співтовариству Nxt рости -- усе від складання документації до просування Nxt, допомоги в перекладах, з програмним кодом і багато що інше. Подивіться Як ви можете допомогти в просуванні Nxt ? у гілці Nxt форуму, щоб побачити "завдання" які мають бути виконані. Виберіть одну з них і заробіть монети за свою роботу.
 • Купіть деяку кількість Nxt монет на біржі bter.com, використовуючи Bitcoin.
 • Купіть деяку кількість Nxt монет на біржі DGEX.com, використовуючи Bitcoin.
 • Отримайте ваші перші монети безкоштовно в FreeNxt.org Faucet.

Де я можу купити монети Nxt?

Ви можете обміняти биткойны на Nxt на одній з бірж bter.com, DGEX.com, Cryptsy.com, Poloniex.com і Vircurex.com.

Мій пароль не підходить, хоча повинен

Кожній секретній фразі відповідає тільки один унікальний обліковий запис, тому якщо при розблокуванні облікового запису Ви потрапляєте в інший аккаунт, чим очікуваний, це означає що секретна фраза яку ви вводите, не відповідає тій, яку ви вводили створюючи ваш аккаунт.

Припускаючи, що ви правильно зберегли оригінальний пароль (тому що ви зробили, чи не так?) Іноді це відбувається, коли пропуск або декілька випадково включені на початку або у кінці пароля, коли ви вставляєте його в поле авторизації клієнта. Переконайтеся, що пропусків і інших зайвих символів не потрапили в пароль який ви вставляєте!

Користувач DMK написав Java програму, яка може допомогти вам виправити невеликі помилки при написанні у вашій ключовій фразі. Ви вводите, на вашу думку правильну секретну фразу, і програма роблячи невеликі зміни в ній, створює декілька номерів рахунків, щоб ви могли порівняти з фактичним номером вашого аккаунту. Якщо ви знайшли відповідність, ви знайшли свою фразу!

Початковий код цієї програми доступний на http://github.com/dmkaplan2000/nxt_account_id. Якщо програма допомогла вам, то можете зробити пожертвування для dmk.

Безпека

Як дізнатися, що моя клієнтська програма справжня?

Коли командою розробників випускаються нові релизы клієнтських програм, розробники також публікують SHA256 хэш файлу. Це, по суті, служить "цифровим підписом" для викачуваного. Якщо хоч би один байт програми змінений або зловмисно зіпсований, хэш-значение буде абсолютно іншим. Оскільки Nxt є програмним забезпеченням з відкритим початковим кодом, зловмисникам легко створити "підробні" файли для скачування програми, включаючі бэкдоры і інший шкідливий код.

Коли ви викачуєте програму, ви повинні згенерувати SHA256 хэш файлу і перевірити, що він відповідає тому, який опублікований командою розробників. Поточна версія клієнта і її поточний SHA256 хэш можна знайти в гілці форуму NxtForum.org.

Якщо ви ніколи раніше не обчислювали SHA256 хэш, то подивитеся як це робиться:

 1. У Windows найлегше скористатися онлайн калькулятором: http://hash.online-convert.com/sha256-generator
 2. У Mac OS X можна вичислити SHA256, використовуючи команду openssl у відкритому Терміналі (термінал знаходиться в /Applications/Utilities). Запуск команди виглядатиме так: openssl sha256 [FILE_NAME]
 3. У GNU/Linux, програма sha256sum входить в стандартне постачання більшості версій операційної системи. Використайте sha256sum у вікні терміналу : sha256sum [FILE_NAME]

Оскільки усі рахунки Nxt зберігаються в мережі, чи не може хтось вгадати мою "секретну фразу" і легко отримати доступ до моїх монет?

Це дуже важливе питання. Вивчите нашу сторінку Безпека аккаунта для усеосяжної відповіді.

Коротко: це питання робить акцент на важливості використання сильного, безпечного пароля при створенні вашого Nxt аккаунта.

Якщо ви введете в Nxt клієнтові парольну фразу завдовжки менше 30 символів, то вам буде видано попередження про те, ви створюєте ризик безпеки. По-справжньому випадковий рядок завдовжки 50-60 символів - дуже хороший вибір для парольної фрази, вона значно понизить ризик того, що хтось "сбрутфорсит" ваш аккаунт, або випадково наштовхнеться на неї, або захоче використати таку саму парольну фразу. Nxt підтримує 10^77 різних номерів аккаунтів (це 100 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 аккаунтів), так що діапазон парольних фраз дуже значний. Ви можете скористатися сайтом, подібним https://howsecureismypassword.net/ для тестування сили вашої парольної фрази і оцінки того, скільки часу було б потрібно стандартному комп'ютеру, щоб зламати її.

Я тільки що усвідомив, що я мені потрібний пароль/парольна фраза краща, ніж та, що є. Можу я змінити мій пароль?

Ви не можете змінити вашу парольну фразу для аккаунта Nxt, тому що вона насправді потрібна для генерації вашого номера рахунку. Якщо бути точнішим, для тих з вас, хто трохи розуміє в криптографії з відкритим ключем: ваша парольна фраза є приватним ключем вашого аккаунта, а ваш номер аккаунта - це ваш публічний (відкритий) ключ. Якщо ви захочете користуватися іншою парольною фразою, просто створіть новий Nxt аккаунт, використовуючи будь-яку парольну фразу, яку хочете. Зробивши це один раз, скористайтеся вашим Nxt клієнтом, щоб відправити монети самому собі - з вашого старого номера рахунку на новий. Комісія за транзакцію складатиме 1 nxt, так що ця зміна номера рахунку не обійдеться вам дорого.

Якщо прозорий форжинг має на увазі, що відомо хто згенерує наступний блок, то чи не уразливі ті, у кого запущений софтвер Nxt, для DDOS атак?

Це можливо. Якщо вас це турбує, ви повинні запустити свою програму через особистий VPN-сервис або Tor.

Форжинг

Чому це називається форжингом замість майнинга?

У Bitcoin і багатьох інших криптовалютах, операції забезпечення безпеки і перевірки blockchain приводить до створення нових монет. У випадку з Nxt, усі монети вже існують, і облікові записи заробляють монети тільки за рахунок отримання комиссионных за проведення транзакцій. В результаті з'явилося нове слово - "кування", щоб описати спосіб, яким заробляються монети в Nxt.

Як працює форжинг?

У Nxt монети можуть бути зароблені за допомогою збору комісії за проведення транзакцій. Після отримання NXT, і після 1440 підтверджень, ваші монети стають ефективним балансом і ваше програмне забезпечення Nxt почне брати участь в процесі генерації блоків, і відповідно дістає можливість заробити монети для вас, поки ваш обліковий запис "розблокований". Сума NXT, які ви можете заробити, залежить від числа NXT, які містяться у вас на ефективному балансі, загальній кількості "активних" NXT в мережі і комісійних за транзакції, включених у блоки в blockchain.

Що таке "прозорий форжинг"?

Nxt реалізує "прозорий форжинг", який дозволяє програмному забезпеченню Nxt передбачити які аккаунти створять майбутні блоки. Це забезпечується ітеративним проходом через усі активні аккаунти і з'ясуванням того, у якого з них найбільший на це "шанс". Прозорий форжинг збільшує швидкість обробки транзакцій, тому що відомий аккаунт, який сфоржит наступний блок. Інша вигода прозорого форжинга в тому, що аккаунти, які повинні форжить, але не роблять цього, будуть покарані тимчасовим зниженням їх потужності форжинга до нуля.

Чому я повинен купувати Nxt монети для того, щоб їх форжить?

Якщо ви хочете володіти биткойнами або якоюсь іншою альтернативною криптовалютой, ви повинні інвестувати кошти в майнинговое залізо, щоб мати можливість намайнить монет. У разі Nxt ви купуєте потрібну кількість монет, щоб почати форжинг. Не треба ніяких додаткових витрат, не треба дорогого устаткування для майнинга.

У мене на рахунку є трохи монет. Як мені почати обробку транзакцій і форжинг?

Якщо ви запускаєте Nxt на своєму комп'ютері, ваш аккаунт розблокований і на рахунку є монети, ви автоматично почнете форжинг Nxt! Формально, ви можете почати обробку транзакцій і форжинг після того, як перша транзакції, Nxt, що внесла, на ваш рахунок, була підтверджена 1440 разів (це звичайно близько 1-2 днями на сьогодні, 810 блоків згенеровані щодня в середньому, таким чином, 1440 блоків займуть приблизно 36 годин). Як тільки ви пройдете цей етап, повідомлення "forging" повинне з'явитися під номером вашого аккаунта, у верхньому лівому кутку клієнта. Якщо там знаходиться напис "not forging", просто клацають по ньому, і процес запуститься.

Чи повинен я залишати клієнт відкритим для форжинга монет?

Ні. Коли ваш сервер запрацює, просто залиште аккаунт "розблокованим", після цього можете закрити ваш веб-браузер.

Що означає "залишити аккаунт розблокованим"?

Коли ви вводите секретну парольну фразу у вікно клієнта Nxt, ваш аккаунт стає "розблокованим" у вашому серверному програмному забезпеченні. Після того, як ви його розблоковували, він залишається розблокованим до тих пір, поки ви спеціально знову його не заблокуєте або доки не зупините сервер. Щоб розблоковувати Ваш обліковий запис, зайдіть в Nxt Клієнт відкривши сторінку браузеру з адресою http://127.0.0.1:7876/ і увійдіть до системи як "Returning User", ввівши свою секретну фразу. Після чого ви отримаєте доступ до клієнтського інтерфейсу з Вашим аккаунтом, який буде показаний у верхньому лівому кутку клієнтського вікна. На цьому кроку Ви можете закрити свій веб-браузер, і Ваш обліковий запис залишиться розблокованим для вашого сервера. Зверніть увагу на те, що Ви повинні зберегти працюючим вікно сервера, якщо Ви хочете форжить з Вашим обліковим записом! Альтернатива цьому - використання пулу форжинга, це рішення дозволяє вам здати в оренду вашу потужність форжинга пулу, не відправляючи Ваші монети куди або. См також оренда аккаунта.

Припустимо, я заблокував свій аккаунт (наприклад, вимкнувши сервер). Наступного разу, коли я його розблоковую, час, коли я був розблокований, буде врахований в часі генерації мого наступного блоку?

Ні. Думайте про свій шанс на генерацію блоку, як про участь в лотереї. Коли створюється новий блок, і ваш аккаунт розблокований, це схоже на те, начебто на кожну монету, якою ви володієте, ви мали лотерейний білет. Усі інші, у кого є Nxt монети, також мають свої лотерейні білети на усі свої монети. Хтось виграє в цю лотерею, а ваші шанси виграти цілком залежать від того, скільки у вас квитків, по відношенню до загального числа квитків в лотереї. Тепер представте: щоб виграти приз ви також маєте бути в кімнаті, де проводиться розіграш. Якщо ваш аккаунт "заблокований" або ваш сервер не запущений, це те ж саме, як якщо ви не знаходитеся в тій кімнаті - ви не можете виграти приз. Коли блок згенерований (означає, що хтось виграв в лотерею), стартує НОВА лотерея, з новими квитками, грунтуючись на тому, хто знаходиться в кімнаті у момент початку. Отже: у вас нульові шанси згенерувати блок коли ваш аккаунт заблокований або сервер не запущений. І оскільки генерація кожного блоку НЕ залежить від попереднього блоку, ви не можете отримати якийсь кредит на той час коли ваш аккаунт був заблокований або розблокований.

Як я можу побачити, що мій аккаунт сфоржил блок?

Якщо ви сфоржите блок і отримуєте нагороду, ваш клієнт відобразить транзакцію, що входить, з сумою нагороди. Джерелом цього вступу буде ідентифікатор блоку замість ідентифікатора рахунку. Крім того, 'Forge Balance у вашому Клієнтові покаже загальну кількість NXT, який ви заробляли на даний момент, форджа за допомогою цього облікового запису, а 'More Info' дасть вам детальну інформацію про блоки, які Ви сфорджили і сума комісій в NXT, яку Ви заробили за форжинг кожного блоку.

Скільки Nxt я можу заробити форжингом, і як часто це відбуватиметься?

Ви можете почати обробляти транзакції заробляти після того, як перша сума на вашому рахунку буде підтверджена 1440 разу (чи через 24 години). Коли пройдуть 24 години, у верхній частині виджета "Blocks" буде показано оцінний час до того моменту коли ваша програма сфоржит блок. Дуже важливо відмітити, що генерація блоків - це абсолютно випадковий процес, так що краще, що можна зробити - це оцінити скільки часу може пройти перед тим, як ви створите блок. У Nxt клієнтові ви можете бачити текст "you can generate the next block in X days...".: цей просто оцінний час того, скільки може зайняти генерація блоку, що базується на вашій поточній вірогідності. Воно мінятиметься кожну хвилину, тому що кожну хвилину мінятиметься вірогідність. Це математична покрокова демонстрація того, як Nxt монети можуть бути зароблені за допомогою транзакцій :

 • Кожних 24 години 1440 блоків має бути додані в ланцюжок. Це грунтується на середньому часі генерації блоку в хвилину. Ці блоки представляють транзакції усього об'єму монет (1 мільярд)
 • Ваша вірогідність форжинга блоку залежить від вашої долі в загальній кількості монет, активних в мережі. Якби усі доступні монети(1 мільярд) використовувалися для активного форжинга, то баланс рахунку в 694444 NXT (1 мільярд ділений на 1440) форжил би 1 блок в день. Проте:
  • монети, переміщувані на новий рахунок, повинні чекати 1440 блоків, щоб дозріти
  • деякі власники монет не турбують себе форжингом, не залишають запущеним софтвер Nxt або їх софтвер падає, таким чином тільки частина усіх монет активно бере участь у форжинге у будь-який момент часу.
  • число активних монет в мережі варіюється від одного блоку до іншого
 • Якщо ви подивитеся на "recent blocks widget" в Nxt клієнтові, ви побачите червоно-білу іконку мішені в кожному блоці. Якщо ви розділите 100% на значення біля іконки мішені, ви отримаєте частину монет, яка використовувалася для створення цього блоку. (Примітка: оскільки блоки генеруються раз на хвилину, ви повинні узяти середнє значення, оскільки вони міняються від хвилини до хвилини)
  • Наприклад, якщо середнє target value рівне 400%, то тільки 100/400 = 25% монет форжат блоки.
 • Тепер ви можете розрахувати приблизне значення того, скільки блоків ви можете створити в день, множивши число монет на вашому рахунку на абсолютне значення target value (абсолютне значення 400% = 4), і потім розділивши на 694444.
  • Наприклад, якщо у вас 50000 Nxt і середнє значення рівне 400%, ви могли б сфоржить 0.288 Nxt блоків в день, що відповідає одному блоку в 3 або 4 дні.
 • Число монет, зароблених вами із створення блоку залежить від числа "монет комісії" у блоці. Мінімальна комісія з однієї операції дорівнює 1 Nxt, а число операцій у блоці буде різним. Блок може містити максимум 255 транзакцій. Також можливі порожні блоки.

Скільки Nxt у мене повинно бути, щоб форжить 1 Nxt в день?

Це дуже складно підрахувати, тому форжинг базується на вірогідності, і із-за того як працює механізм proof-of-stake. Кожну хвилину число активних монет в мережі міняється, так що вірогідність форжинга завжди різна. Досвідчені утримувачі Nxt спостерігали, що для щоденного форжинга блоків потрібний баланс в декілька сотень тисяч монет.

Чи можу я форжить Nxt швидше, запустивши багато серверів і багато аккаунтів?

Ні. Ваша можливість форжить залежить тільки від вашого балансу на рахунку, від його процентної долі усіх доступних монет. Це те, що виділяє Nxt, як чисту "Proof - of - Stake" криптовалюту. Потужність процесора, GPU (графічного процесора) і число серверів, на яких ви запускаєте програму, не має значення - насправді, ви могли б навіть форжить Nxt на дуже старому, низькопродуктивному комп'ютері!

Система аліасів Nxt

Що таке система аліасів?

Дивіться документацію по функціоналу системи аліасів, щоб прочитати загальний опис.

Як мені створити аліас?

Дивіться нашу How-To сторінку по створенню аліасів.

Яка вартість реєстрації альяса?

Тільки комісія за транзакцію! Зараз ви можете встановити ціну в 1 Nxt. При цьому ви повинні враховувати наступне - якщо різні аккаунти запросять створення одного і того ж аліаса в один і той же час, запит з найвищою заданою комісією "переможе".

Як мені дізнатися, що мій аліас був створений?

Як і для інших транзакцій в Nxt, ви повинні почекати, поки ваша транзакція не буде підтверджена. Ваша транзакція створення аліаса з'явиться у вікні "Transactions", як транзакція, що містить 0 переданих Nxt.

Може аккаунт мати більше за одного, пов'язаного з ним, аліаса?

Так. Ви можете прив'язати необмежене число аліасів до вашого аккаунта.

Можу я передати аліас комусь ще, після того, як він створений?

Аккаунт, в якому створений аліас, "володіє" ім. На сьогодні ви можете як передати альяс, так і продати його іншому аккаунту.

На що я можу призначати аліаси?

Практично ан усе! Веб-посилання, номера телефонів, email-адреса, номера рахунків Nxt - практично будь-який шматочок тексту!

Як мені змінити аліас?

Поки ваш аккаунт є власником аліаса, ви можете змінити його шляхом посилки ще однієї транзакції. Просто зробіть нове визначення для аліаса, який ви вже створили, і мережа перенесе визначення старого аліаса на новий. Вартість зміни складатиме комісію за транзакцію.

Аліаси чутливі до регістра символів?

Ні.

Чи зарезервовані якісь аліаси?

Ні, жодного. Усі аліаси призначаються по черзі.

Система довільних повідомлень

Дивися Довільні повідомлення і Як відправити повідомлення

Для просунутих: клеймо (hallmark)

Що таке клеймо?

Простими словами, клеймо - це цифровий підпис, який "сертифікує" те, що вузол, запущений на певному IP-адресе, належить цьому аккаунту. Клеймо допомагає мережі довіритися визначеним вузлам Nxt, покладаючись на них більше, ніж на інші вузли в тому, що стосується правильної інформації про блоки і транзакції. Хто завгодно може декодувати клеймо вузла, щоб верифицировать його достовірність і право власності. Якщо ви запускаєте декілька вузлів, клеймо також дозволяє вам встановити відносну "вагу" для кожного з них, щоб мережа могла виділити більше трафіку вузлам, що мають більше ресурсів.

Якщо мій вузол затаврований, чи є у мене якісь переваги у форжинге?

Ні. Клеймо нічого не дає для форжинга.

Чи повинен я створювати для себе клеймо?

Якщо ви звичайний користувач Nxt, софтвер, що запустив, на своєму домашньому комп'ютері, який не завжди включений або не завжди має доступ в Інтернет, вам, ймовірно, не треба генерувати клеймо. Якщо ви управляєте публічним Nxt вузлом (чи декількома вузлами!) і у вас значимий баланс Nxt на рахунку, створення клейма надзвичайно рекомендується.

Як мені створити клеймо (hallmark) вузла?

Дивіться цю How-To сторінку для інструкцій як це зробити.

Як мені верифицировать/перевірити клеймо?

Зайдіть на сторінку адміністрування вашого Nxt (http://127.0.0.1:7876/admin.html або http://localhost:7876/admin.html) і перейдіть в секцію "verify hallmark". Введіть текст клейма будь-якого вузла і натисніть submit. Сервер поверне JSON об'єкт, який скаже вам наступні властивості, властиві клейму :

 • Його IP-адрес
 • Дату коли воно було створене
 • Аккаунт, якому воно належить

Що таке вага клейма, і як це використовується?

Параметр "ваги" для клейма особливо добре використати коли ви запускаєте більше ніж одну публічну ноду. Ви можете створити багато клейм, пов'язаних з одним і тим же аккаунтом, і використати параметр "ваги" для визначення того, яка частина балансу рахунку має бути кредитована кожній ноде. Ноды з найбільшим балансом є більше "довіреними". Частина балансу, використовувана для обчислення відносної ваги, розраховується по формулі (вага/сума_усіх_вагів). Наприклад, якщо у вас три підписаних ноды, і параметр ваги, встановлений для кожної ноды, рівний 100, то ноды важитимуть однаково. Якщо у вас три підписаних ноды, і ваги встановлені в 100, 200 і 300, ноды важитимуть (100/600), (200/600) і (300/600) відповідно.

Якщо баланс мого аккаунта змінився, чи треба мені перестворювати клеймо вузла?

Ні.

Баланс рахунку використовується для визначення ваги рахунку, чи означає це те, що вага клейма впливає на форжинг?

Ні. Форжинг і клейма не залежать один від одного. Затавровані (підписані) вузли форжат точно так, як і не затавровані. Можливо, тепер ви захочете дізнатися більше про Nxt клієнтові або поглянути на Загальні проблеми і їх рішення!

Retrieved from "https://nxtwiki.org/mediawiki/index.php?title=FAQ/uk&oldid=28103"