Пул форжинга

From Nxt Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of a page Forging Pool and the translation is 100% complete.

Other languages: Deutsch 100% • ‎English 100% • ‎español 100% • ‎italiano 100% • ‎русский 100% • ‎українська 100% • ‎中文(简体)‎ 100%

Що таке Пул Форжинга

Пул Форжинга - це хаб, який об'єднує безліч користувачів, з метою об'єднання їх потужностей форжинга, для підвищення шансу генерації блоку спільними зусиллями. Пул форжинга ідеально підходить для власників невеликих NXT рахунків : вірогідність форжинга з декількома сотнями NXT дуже низька (як мінімум на сьогодні), але об'єднавши свої потужності форжинга з іншими користувачами, користувачі отримують об'єднаний ресурс для форжинга, у якого значно вище вірогідність генерації блоку(ов), що підвищує вірогідність "заробітку" кожного з учасників пулу. У разі, коли хаб вдало згенерує блок, тоді пул привласнює відсоток винагороди кожному учасникові пулу, пропорційно їх вкладу (чи використовується будь-хто інший алгоритму розподілу, прийнятий у цього пулу).

Для приєднання до пулу форжинга, у вас є 2 шляхи:

 1. передати в оренду ваші засоби, вибраному вами хабу.
  • Це припускає передачу ваших засобів в оренду пулу форжинга. Для отримання додаткової інформації про те що це і які умови використання, відвідайте сторінку оренда аккаунта.
 2. переказ ваших коштів на аккаунта вибраного вами хаба.
  • ВИСОКИЙ РИЗИК. при виборі такого шляху, ніхто не гарантує повернення ваших засобів, які ви перерахуєте на рахунок хаба, коли ви цього побажаєте. Цей шлях є застарілим методом організації пулів форжинга.

Я повинен приєднатися до пулу форжинга ?

З травня 2014 відсоток активних NXT в мережі (сума NXT, регулярно форжащая), складає приблизно 30%. Це означає, що до реалізації прозорого форжинга, існувала теоретична можливість виконати "атаку 51%" за наявності всього 150 мільйонів NXT. Це набагато менше, ніж 500 NXT мільйонів в разі, якби усі 1 млрд. NXT брали участь у форжинге. Одна з причин, того що ця кількість така невелика, в тому, що власники малих доль NXT, мають низьку можливість генерації блоку в порівнянні з аккаунтами багатіших (зазвичай їх називають кити), тому вони часто навіть не намагалися пробувати брати участь у форжинге. Інша загальна причина полягає в тому, що не усі користувачі готові забезпечити роботу свого клієнта (працюючому на їх комп'ютері) 24/7, щоб форжить.

Тепер це не є проблемою. З введенням оренду аккаунта Ви більше не зобов'язані забезпечувати роботу свого клієнта, в режимі 24/7, Ви можете просто здати в оренду свої засоби будь-якому охочому, і за допомогою його пулу форжинга, спільно з іншими власниками невеликих аккаунтів, можете почати форжинг.

Що я повинен знати перед початком

Чи дійсно це вигідно?

На даний момент:
 1. Максимальний період оренди - 32767 блоків, який складає приблизно 30-35 днів.
 2. Передача ваших засобів в оренду стягується комісія 1 NXT.
 3. Залежно від пулу форжинга, можуть бути додаткові збори, пов'язані виведенням ваших зароблених засобів.
Для відповіді на це питання, Ви повинні запитати самі себе, чи досить ваших ресурсів, щоб покрити усі витрати і все ще дозволити Вам отримувати прибуток.
Існує багато чинників, які можуть вплинути на цю відповідь :
 1. скільки я вношу в пул форжинга ? Говорячи по-іншому, скільки відсотків винагороди мені дадуть мої засоби?
 2. яка потужність пулу? іншими словами, пул може генерувати пристойну суму блоків?
 3. яка середня сума NXT містить кожен блок, у вигляді комісії ?
Слід мати на увазі, що комісія за транзакції, в майбутньому буде зменшена, а число транзакцій у будь-який момент часу може збільшується. Тому на даний момент це не дуже прибутково, але в майбутньому ситуація зміниться.

Мої засоби схильні до рисок ?

Ні! При передачі в оренду, єдине що передається це Ваша потужність форжинга. Ваші засоби, ніколи не покидають ваш акаунт. При цьому вони можуть вільно використовуватися для купівлі/продажу/оплати. При цьому "потужність форжинга" зміниться відповідно до змін об'єму ваших коштів, тобто якщо ви придбаєте деяку кількість NXT - потужність підвищиться на придбану кількість, якщо продасте частину своїх NXT - відповідно зменшиться на цю кількість.

Винагорода гарантується ?

Ні. Розподіл і виплата винагороди, за форжинг з використанням ваших засобів - це відповідальність пулу форжинга. Рівень довіри пулу безпосередньо залежить від виконання його власником своїх зобов'язань, коли настає момент виплат.

Пул може стати занадто великим?

Так, це можливо. Чим більше пул, тим вище у нього шанс згенерувати блок, тому можуть притягуватися все більше і більше учасників до цього пулу, оскільки чим більше сумарна потужність пулу, тим вище шанс згенерувати черговий блок. Поки прозорий форжинг не був повністю реалізований, людина із злочинними намірами могла створити велетенський хаб, який міг зібрати у себе достатній об'єм орендованих ресурсів, і провести так звану атаку "51%". Також існує безліч пулів, які працюю заради розвитку мережі (і ваших інвестицій) використовуючи їх.

Власник пулу шахрай ! Зупиніться! Зупиніться!

На жаль, не існує можливості відмінити оренду. Управління над вашими засобами автоматично повернеться до Вас, коли період оренди витече, але не раніше.
Проте, можливо досягти того ж результату по-іншому: сума, яку Ви здаєте в оренду у будь-який момент часу, залишається у вашому повному розпорядженні. Якщо Ви володієте 1000 NXT, то ця сума повністю передається в оренду пулу. Якщо тепер ви переведете ці 1000 NXT зі свого аккаунта на інший аккаунт, то договір оренди не буде порушений, але оскільки залишок на вашому рахунку, який ви здавали в оренду, буде 0, то і пулу буде доступне 0 NXT.

Список пулів форжинга

Ви можете приєднатися до будь-кого, з вказаних, пулів:

ПРИМІТКА: ці пули форжинга можуть припинити своє існування, або інформація може бути не об'єктивною. Будь ласка - перш ніж передати в оренду тому або іншому пулу свої засоби, упевніться в його працездатності!

 • NXTCrypto.org пул форжинга (by forkedchain)
Розділ на форумі: https://nxtforum.org/general-discussion/nxtcrypto-org-leased-forging-pool-only-fees-are-1nxt-to-withdraw/
Адреса аккаунта пулу: 1460178482 (перед орендою упевніться, що цей аккаунта доступний і коректний)
Статус пулу: http://pool.nxtcrypto.org/status.php
Доход пулу: http://pool.nxtcrypto.org/confirmedearnings.php
Характеристики:
Комісія за оренду: 1 NXT
Запит на виведення засобів: робиться через механізм довільних повідомлень, шляхом відсилання повідомлення (зміст не важливий) для виведення засобів, 1 NXT.
Платіж за виведення засобів: 1 NXT
Розподіл: пропорційно внесеним(переданим в оренду) коштам.
 • JPool пул форжинга (by Jimmy2011)
Розділ на форумі: https://nxtforum.org/general-discussion/jpool-for-nxt-forging-with-2-58-ppm-per-day-guaranteed/
Адреса аккаунта пулу: 15057880309609227626 (перед орендою упевніться, що цей аккаунта доступний і коректний)
WEB Сайт: http://jpool.stakexplorer.com/
Доход пулу: http://87.230.14.1/nxt/nxt.cgi?action=3000&acc=15057880309609227626
Характеристики:
Комісія за оренду: 1 NXT
Розподіл доходу: розрахунок базується на базових пунктах (base point, BP) - це мінімальний комісія стягувана в системі Nxt, що відповідає рівню придбання, і складає 2.58 PPM в день (цей показник може бути скоректований). PPM = базові пункти за мільйон Nxt
Запит на виведення засобів: реалізований на базі довільних повідомлень (вартість 1 NXT) чи через приватне сполучення з підписом на форумі.
Мінімальна сума виводу: 2 базові пункти